Dostępne na rynku modele maszyn do szycia – jaki rodzaj wybrać?

Data dodania:
Ocena
0.00

Jeżeli pragniesz szyć, oczywiście potrzebujesz maszyny do szycia. Jednakże rynek obfituje w niezwykle dużą liczbę różnych typów maszyn, dlatego warto poznać je wszystkie i zdecydować się na taką, która sprosta oczekiwaniom. Żadna maszyna nie potrafi wszystkiego, dlatego może się okazać, że przyda się więcej niż jedna. Zacznij szyć i tworzyć, a z całą pewnością szybko będziesz czerpać z tego radość!

Stebnówka

Może się wydawać, że stebnówka jest najprostszą maszyną do szycia: ma ona tylko jeden ścieg, prosty. Skromną liczbę funkcji wynagradza  niezawodność, moc i wysoka jakość wykonania. To właśnie stebnówkę wykorzystuje się do szycia skór, a także innych grubych, twardych materiałów. Kapitalnie sprawdza się do szycia torebek i plecaków, można znaleźć taki typ maszyny u szewca bądź kaletnika.

Wielofunkcyjna maszyna do szycia

Najbardziej uniwersalna z maszyn do szycia w domu. Do wyboru jest parę typów ściegów. W zależności od rodzaju taka maszyna może być mechaniczna albo elektroniczna – komputerowa, w której wybór typu, długości, a także szerokości ściegu dokonuje się przy pomocy elektronicznego panelu. Mechaniczne sterowanie wymaga natomiast obsłużenia pokręteł i przycisków, przy czym zaletą jest niższa cena. Liczba programów i ściegów jest różna w zależności od modelu, może ich być ledwie kilka albo kilkadziesiąt.

Overlock

Służy do wykonywania ściegów zabezpieczających na krawędzi materiału. Jest stosowana do łączenia, wykańczania i obszywania tkanin oraz dzianin. Tego typu maszyny mogą wykorzystywać trzy, cztery lub pięć nitek, z których każda przechodzi przez swój niezależny chwytacz. To świetne uzupełnienie maszyny wielofunkcyjnej, nawet jeżeli jest ona wyposażona w ścieg overlockowy. W takim typie maszyny pracuje nóż, który wyrównuje i ścina brzegi przeszywanych materiałów.

Coverlock - inaczej nazywany renderką

Inaczej nazywany renderką, pozwala na stworzenie ściegu drabinkowego, który trwale oraz efektownie łączy materiały, w szczególności dzianiny. Stosunkowo porównywalny do overlocka, umożliwia jednak  przeszywanie materiału nie po brzegu, lecz po całej jego powierzchni. Jak szyje renderka? Takie wykończenie posiada większość dostępnych w sklepach rękawków podkoszulek, nogawek spodni czy brzegów sukienek.

Merrylock

Połączenie overlocka oraz coverlocka, istny kombajn! Bardzo dobry sprzęt dla osób, które szyją dużo i często, szczególnie dzianiny. Taka maszyna ma również funkcję szycia ściegiem łańcuszkowym. Nie zabiera dużo więcej miejsca aniżeli overlock. Dzięki ogromnym możliwościom wyboru ściegów, rozmaitej liczby nitek i igieł można tworzyć z nią niemal wszystko, od prostych dziecinnych spodenek, po atrakcyjne sukienki lub nawet bluzy z kapturem o skomplikowanej konstrukcji.

Maszyna kieszonkowa

Novum i gadżet, jaki można zabrać ze sobą w podróż służbową, na wakacje bądź zastosować do drobnych napraw. Niestety, bardzo trudno jest utrzymać prostą linię ściegu, dlatego nie zastąpi ona pełnowymiarowej maszyny w szyciu rozmaitego rodzaju materiałów.

Hafciarka

Nie nadaje się do szycia, tylko do zdobienia materiałów – maszyna typu hafciarka pozwala na robienie unikalnych wzorów na powierzchni odzieży, obuwia, tkanin czy dzianin. W tej chwili dostępne są różnorodne hafciarki komputerowe, które umożliwiają stworzenie nieskończenie dużej ilości wzorów z zastosowaniem wielu kolorów nici. Zachwyca osiągniętymi efektami – ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia właściciela takiej maszyny!

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Katalogi NAP a rola tagów w SEO
Data dodania: