Odpowiedni laptop do pracy? Wybierz razem z nami

Data dodania:
Ocena
0.00

Do pracy w biurze nie jest nam potrzebny komputer, który swoją mocą obliczeniową powali nas z nóg. Do zadań stricte biurowych korzystniejsze są inne zalety laptopów. Musi być on wygodny w użyciu, lekki i posiadać wejście do różnych wtyczek. Dobrze też, żeby się nie psuł i był wykonany z solidnych materiałów. Poniżej słów kilka o laptopie, który zadowoli pracowników biurowych i nie tylko.

Co jest istotne w laptopie przeznaczonym do pracy?

Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.

Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna odgrywająca kluczową rolę w komputerach do gier czy do obsługi programów do modelowania, przy pracy biurowej nie ma realnie żadnego znaczenia. Niewątpliwie droższe elementy sprawdzą się również przy „lżejszej” pracy, ale różnice są niezauważalne, a cena dużo wyższa.

Temat procesora odgrywa już nieco ważniejszą rolę. Jednak niskonapięciowy procesor Intel Core z dwoma rdzeniami spełni w zupełności wyczekiwania pracownika biurowego. Bezcelowe okazują się przy tego typu zadaniach procesory wysokonapięciowe.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, to tej nigdy nie jest za dużo. System operacyjny komputera w istotny sposób zagospodaruje jej zasoby. Więcej pamięci będzie atutem. Rzadko spotyka się aktualnie komputery z mniej niż 4 GB RAM'u. Opłaca się nabyć urządzenie oferujące co najmniej 8 GB, lub takie, które oferuje możliwość rozszerzenia tego parametru.

Dyski SSD są pomocne dokładnie w tego typu sytuacjach. Nowa technologia wypiera przestarzałe dyski HDD. SSD przyspieszają w znacznym stopniu pracę komputera, poprzez przyspieszenie odczytu oraz zapisu danych i również są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Upuszczony laptop niekoniecznie straci zapisane na nim dane.

Ważna jest wygoda używania laptopa — Jak dopasować laptopa pod siebie?

Każdy ma nieco inne preferencje odnośnie warunków użytkowania komputera. Z tej przyczyny każdej osobie może pasować inny komputer przenośny. Częstokroć w ramach pracy jesteśmy zmuszeni do siedzenia przed laptopem nawet 8 godzin dziennie. Ergonomia użytkowania będzie wtedy najważniejszym elementem przy wyborze sprzętu.

Przed zakupem przymierz się do klawiatury laptopa. Innego komfortu będzie klawiatura dla dziennikarza, a innego dla księgowej. Zastanów się jakie funkcje mogą Ci pomóc w pracy i czy rozmiar i rozmieszczenie klawiszy są dla Ciebie wygodne.

Urządzenia peryferyjne niezbędne do pracy przy laptopie

Kiedy spędzamy dużo czasu przed komputerem, dobrze jest postawić na jak największą wygodę. W tym celu istotne jest, żeby nasz laptop posiadał możliwość podłączenia kilku urządzeń zewnętrznych. Może to być większy monitor czy ergonomiczna klawiatura i myszka. Z kolei jeżeli potrzebujemy wykonać ważną prezentację dla klientów, dobrze jest móc podłączyć kabel HDMI i skorzystać z rzutnika, znacznie podniesie to jakość naszej pracy.

Nie możemy zapomnieć również o klasycznym pendrivie, z którego błyskawicznie możemy przekopiować dane. Korzystając z tych rozwiązań nasz laptop zamienia się w wielofunkcyjne urządzenie, dzięki któremu będziemy pracować z przyjemnością i bezproblemowo.

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Karolina Rutkowska

Każdy powinien wybierać laptopa pod siebie. Mi się sprawdza taki mega lekki, nieduży a pamięci też ma sporo.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Katalogi NAP a rola tagów w SEO
Data dodania: