Wybieramy tablet - Co musisz wiedzieć o cechach i parametrach tabletów?

Data dodania:
Ocena
0.00

Tablet sprawdza się nie tylko jako urządzenie do korzystania z Internetu. Można wykorzystywać go także w pracy i nauce. Za pośrednictwem tabletu można także prowadzić rozmowy video z innymi osobami. Jak widać, jest to więc urządzenie dokładnie skrojone na miarę obecnych czasów. Nic dziwnego, że liczba właścicieli tabletów stale rośnie. Aby dokonać zakupu tabletu, nie wystarczy iść do sklepu i wziąć z półki pierwszy lepszy sprzęt. Liczą się jeszcze jego indywidualne parametry techniczne. Podpowiadamy jak wybrać tablet idealny dla siebie.

Tablet — czy wiesz co to za urządzenie?

Tablet jest wielozadaniowym gadżetem łączącym w sobie cechy komputera osobistego i telefonu komórkowego. Zazwyczaj ma rozmiary większe od smartfona, co wpływa na komfort jego używania. Na sterowanie nim pozwala dotykowy ekran. W odróżnieniu od komputera nie potrzebuje on dodatkowej klawiatury oraz myszki.

Najważniejsze zalety tabletów to ich rozmiar i waga. Nieduże rozmiary pozwalają na wygodne noszenie go w torebce, plecaku, bądź dłoni. Przekątna ekranu tabletu to zazwyczaj od 7 do 12 cali. Korzystanie z Internetu odbywa się dzięki połączeniu z siecią Wi-Fi, dodatkowo w wielu przypadkach tablet można zaopatrzyć w kartę SIM i stosować go jak smartfona.

Dowiedz się, do czego można wykorzystać tablet

Okazję do korzystania z tabletu odnajdą zarówno małe dzieci, nastolatkowie, jak również dorośli. Ze względu na spory ekran będzie on bardziej komfortowy od smartfona do przeglądania poczty internetowej, lub robienia zakupów w sieci.

Zainstalować da się na nim większość aplikacji, a za ich pomocą odwiedzać portale społecznościowe, grać w gry czy też oglądać filmy. Graficy często korzystają z tabletów jako narzędzi do rysowania. Są urządzeniami niezwykle wielozadaniowymi. Będąc w ich posiadaniu, być może sami wynajdziecie dla nich jeszcze więcej zastosowań.

Sprawdź istotne parametry techniczne tabletu przed jego zakupem

Przed zakupem rekomenduje się fizyczną przymiarkę do urządzenia. Udaj się do sklepu, chwyć tablet do ręki oraz oceń, czy rozmiar, waga i jakość obrazu są dla Ciebie odpowiednie. Skup się na jakości wykonania i zastosowanych materiałach. Dobrze wykonany sprzęt będzie zapewne służył dłużej.

Już przed zakupem przemyśl, do czego przeważnie będziesz używał swojego urządzenia. Jeśli będzie to urządzenie jedynie do czytania poczty, przekątna ekranu trochę większa od smartfonu może Ci wystarczyć. Jeżeli planujesz pracę nad arkuszami kalkulacyjnymi lub obróbkę obrazów, przekątna większa od 10 cali będzie dobrym wyborem.

Dowiedz się jaka bateria zasila wybrany tablet. Każdy producent określa pojemność baterii. Te bardziej pojemne w większości przypadków pozwolą na dłuższą pracę sprzętu. Rozwiązania tańsze pozwalają na używanie ich w czasie do około 4 godzin. Te droższe dają radę obsługiwać aplikacje bezustannie nawet do 10 godzin. Prócz baterii skup się także na procesorze. Dwurdzeniowy procesor z pamięcią RAM od 2 GB zaspokoi potrzeby zwykłego zjadacza chleba.

Przed zakupem tabletu zastanów się dobrze, na jakim systemie operacyjnym Ci zależy. Najpopularniejsze na rynku są tablety z systemem Android oraz iOS (firma Apple), rzadziej Windows. Posiadacze iPhone'a powinni przyjrzeć się tabletom z systemem iOS, gdyż będzie można w łatwy sposób połączyć funkcje tych dwóch urządzeń. Osoby używające telefonu z Androidem mogą wybierać dowolnie. System Android umożliwia pobranie na tablet wiele aplikacji.

Pozornie nieistotny, a jednak dość ważny jest rodzaj obudowy tabletu. Nie powinna być ona śliska, gdyż wówczas urządzenie łatwo może upaść na ziemię. Niestety w przypadku tabletów, podobnie jak w telefonach stosunkowo często dochodzi do uszkodzenia szybki. Warto, aby tablet posiadał obudowę ze specjalnymi powłokami antypoślizgowymi.

 

 

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Katalogi NAP a rola tagów w SEO
Data dodania: