Przekonaj się, w jaki sposób umyć lodówkę, aby była schludna i pachnąca!

Data dodania:
Ocena
0.00

Gdy popatrzymy na naszą kuchnię, to w krótkim czasie zorientujemy się, że lodówka jest użytkowana przez nas cały czas. Mimo tego spora część osób nie myje jej wystarczająco często. Niewiele osób lubi myć lodówkę, nie mniej przekonajmy się, co może się stać, gdy jest niedoczyszczona? Otóż jedzenie dużo szybciej się psuje, powstają w środku lodówki plamy, pleśń i nieprzyjemne zapachy. W związku z tym postanowiliśmy w naszym dzisiejszym wydaniu pokazać Ci, jak porządkować lodówkę we właściwy sposób. Zapraszamy!

O czym nie powinniśmy zapominać, sprzątając lodówkę?

Na początku nie zapomnij o odłączeniu swojej lodówki od zasilania. Pierwszym powodem dla tego typu czynności jest naturalnie bezpieczeństwo. Oprócz tego obniżysz niepotrzebne w tym czasie zużycie prądu, jak również podniesiesz temperaturę we wnętrzu, co uprości proces oczyszczania. Gdy już Twoja chłodziarka będzie odpięta od zasilania, wyjmij z niej wszystkie półki oraz szufladki, a następnie pozostaw uchylone drzwiczki.

Wyciągnięte ze środka elementy przemyj ciepłą wodą z płynem, opłucz i gruntownie wytrzyj do sucha. W kolejnym kroku zajmij się wnętrzem lodówki. Myj ją przy użyciu mieszaniny wody, mydła oraz sody oczyszczonej albo octu. Mycie przeprowadzaj od góry do dołu. W końcowym etapie spłucz oraz przetrzyj do sucha. Po skończeniu odczekaj minimum pół godziny. W tym czasie lodówka powinna wyschnąć całkowicie. Czas ten możesz wykorzystać na mycie ścian zewnętrznych. Nie zapomnij o uszczelkach drzwi.

Po dokładnym umyciu możesz już umieścić w lodówce jedzenie. Nie powinieneś wkładać do niej gorących potraw. Jeśli chcesz w niej umieścić naczynie z czymś ciepłym, pozwól mu w pierwszej kolejności ostygnąć do temperatury pokojowej. Przedmioty o większej aniżeli pokojowa temperatura mogą powodować, że we wnętrzu lodówki tworzyć się będzie szron. Pamiętaj o tym, żeby wszystkie produkty w lodówce były hermetycznie zawinięte folią bądź przykryte pokrywką. Będzie to chronić żywność przed wysychaniem, a także będzie hamowało wydzielanie zapachów.

Odmrażanie lodówki, czyli kolejny etap sprzątania!

Raz na jakiś czas powinieneś wykonać odmrażanie lodówki. Nie używaj w tym celu żadnych środków chemicznych ani nie usuwaj lodu żadnymi przedmiotami. Unikaj również wkładania do wnętrza gorących przedmiotów, które mogą uszkodzić element chłodzący twojej lodówki.

W celu rozmrożenia wyłącz lodówkę z gniazdka. Jest to dobra okazja, aby równocześnie starannie wyczyścić jej wnętrze. Topniejący lód będzie gromadził się jako woda w zbiorniku u dołu. Trzeba pamiętać o jego opróżnianiu. Wykonuj konserwację w postaci wycierania uszczelek drzwi materiałem nasączonym gliceryną.

Ważne jest, że dodatkowo lodówki zaopatrzone w systemy No Frost powinny być odmrażane dwa razy w roku. W przypadku takiego sprzętu proces jest taki sam. Pamiętaj, tylko aby lód roztapiał się bez Twojego udziału.

Co zrobić, kiedy z lodówki wydobywają się nieprzyjemne zapachy?

Często bywa tak, że lodówki przesiąkają brzydkim zapachem, który wydobywa się na zewnątrz po otwarciu drzwiczek. Są na to sposoby, które pragniemy przedstawić. Pierwszy z nich to przepołowiona cytryna wstawiona do środka na talerzyku. Drugim sposobem jest umieszczenie w małym naczyniu proszku do pieczenia oraz wstawienie go do lodówki, przy czym należy wymieniać go co dwa tygodnie. Ostatni sposób to wstawienie zaraz po myciu, świeżo zaparzonej kawy!

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii