Jakie lustro łazienkowe wybrać? Praktyczne porady.

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Lustro w bardzo istotny sposób wpływa na nasze samopoczucie, przeglądamy się w nim, wykonujemy makijaż i inne zabiegi pielęgnacyjne. O ich powodzeniu mówi nam lustro. Albo jesteśmy bardzo zadowoleni, albo nie do końca. Lustro zna dużo tajemnic naszej twarzy, często przed nim tańczymy lub śpiewamy i nikogo nie udajemy. Przesyłamy sobie buziaki i robimy dziwne miny. Dobrze, żeby było ono niezawodne i w pełni nas satysfakcjonowało.

Lustro do łazienki — jakie kształty i rozmiary wybrać?

Jeszcze parę lat temu architekci wnętrz zwracali uwagę na wymiary lustra. Krążyło przekonanie, że nie powinno być ono szersze od umywalki. Aktualnie odchodzi się od tej zasady i nie jest używana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego gustu właściciela i stylu, w jakim zbudowana jest łazienka. Z pewnością duże rozmiary są teraz mile widziane. Zakłada się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeżeli jest okrągłe. Z praktycznego punktu widzenia, zazwyczaj przytwierdza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią. Przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty powinny być dopasowane do stylu wnętrza oraz osobistych upodobań.

Czy okrągłe i prostokątne lustra pasują do wielu łazienek?

Okrągłe lustra w łazience były czymś powszednim. Dzisiaj tendencja ta ulega zmianie, niemniej jednak nadal okrągły kształt ma swoich zwolenników. Szczególnie gdy łazienka jest w stylu zdominowanym przez miękkie krawędzie, opływowe kształty i zaokrąglenia to oczywistym wyborem jest kolisty kształt lustra. Im projekt bardziej idzie w stronę prostokątnych rozwiązań, tym lepszy będzie również taki kształt lustra.

Czy podświetlone lustro łazienkowe to dobry wybór?

Coraz większa grupa osób zwraca uwagę na istotność podświetlenia lustra. Wynika to przede wszystkim z tego, że jest to coś więcej, aniżeli gadżet. Oczywiście dodatkowe oświetlenie pomaga stworzyć przyjemny klimat wokół umywalki, jednakże jego największą zaletą jest podkreślenie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu przygotowanie wyjściowego makijażu i golenie zarostu są dużo prostszym oraz przyjemniejszym zadaniem.

Lustro łazienkowe z ramą czy bez ramy?

To pytanie brzmi trochę starodawnie, ale jest niezwykle zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które mają ramę, jest zauważalny. Szczególnie ozdobne wersje zyskują ogromną popularność, koniec końców na pewno dobrze jest przemyśleć tę kwestię. Jeżeli łazienka charakteryzuje się klasycznym wystrojem, rama jest ciekawym uzupełnieniem. W przypadku modernistycznego wnętrza lepiej postawić na bardziej surowe i ostre kształty lustra bez ramy.

Jak dobrać pasujące do siebie elementy wystroju wnętrza łazienki?

Wystrój wnętrza i zagospodarowanie przestrzeni stało się odrębną dziedziną studiów. Coraz większa rzesza architektów wnętrz i specjalistów od aranżacji śpieszy z pomocą, aby stworzyć niepowtarzalny klimat w mieszkaniu. Łazienka jest miejscem szczególnym, intymnym i bardzo często miejscem relaksu. Z całą pewnością pomysłów i wiedzy na temat jak powinna wyglądać, jest bardzo dużo. Ale czy nie jest czasem opłacalne wymknąć się z ram i konwenansów i postawić jedynie na swoją intuicję, która czasami jest bardziej doświadczona niż niejeden profesjonalista.

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Daniel Dudek

Teraz jest masakrycznie duży wybór. Można nieustannie zmieniać wystrój swojej łazienki.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii