Jaki prezent na chrzest wybrać?

Data dodania:
Kategoria: Rodzina i dzieci
Ocena
0.00

Nie każdy prezent nadaje się na chrzest, ponieważ te, które mogą ulegnąć szybkiemu zniszczeniu, nie pozostaną pamiątką tego wydarzenia. Warto wiedzieć, że jest kilka pomysłów na podarunki, które nie tylko są użyteczne, ale także są źródłem wspaniałych wspomnień z Chrztu Świętego. Wiele osób traktuje ten dzień bardzo poważnie, dlatego tak samo należy pomyśleć o prezencie.

Dlaczego warto wybrać łańcuszek? 

Jednym z najpopularniejszych podarunków na chrzciny będzie biżuteria – najczęściej łańcuszek z wisiorkiem, na przykład z wizerunkiem Matki Boskiej, świętych lub z krzyżem. Podarunek tego typu zazwyczaj będzie użytkowany dopiero za kilka, a nawet kilkanaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją stateczną wartość.

Biblia jako prezent dla malucha 

Przekazana prostymi słowami oraz opatrzona pięknymi ilustracjami Biblia za każdym razem się sprawdzi. Już od najmłodszych lat dziecko oswoi się z opowieściami z życia Jezusa oraz pozna inne biblijne opowieści. Należałoby zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, które polubi książeczkę, może chcieć zabierać ją ze sobą wszędzie i w szeregu przypadków czytać oraz przeglądać obrazki.

Liczy się również forma – duże rozmiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś małe książeczki można zabrać ze sobą na przykład na Mszę do kościoła. Jeżeli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, w takim przypadku najlepszym zamysłem na podarek będzie właśnie taka forma.

Jak nauczyć dziecko pierwszych modlitw? 

Książeczka, dzięki której maluch pozna pierwsze modlitwy, ma ogromne znaczenie w czasie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o standardowy modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę analogiczną do Biblii dla dzieci. Istnieją dodatkowo serie książeczek, które uczą pojedynczych modlitw. Inną możliwością jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest w rzeczy samej dużo.

Maskotka – patron jako pamiątka z okazji Chrztu Świętego 

Nowatorski pomysł na upominek i stworzenie swoistej więzi pomiędzy dzieckiem i jego patronem z Chrztu. Tego typu prezent może stać się ulubioną przytulanką oraz przyjacielem malucha. Poniektóre wydawnictwa oraz sklepy z dewocjonaliami przedstawiają swoje maskotki, na przykład świętego Franciszka, jednakże w sytuacji kiedy patronem jest mniej popularny święty, można znaleźć w sieci osoby, jakie tworzą pluszowe (albo szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś lepszego?

Personalizowany pomysł na prezent dla najmłodszych  

Jeśli zdecydujesz się na zakup artystycznego podarunku, najlepiej, aby był spersonalizowany. Mimo to w sklepach lub na straganach znajdziesz wiele pięknych dzieł dobrych w sytuacji, jeśli do chrztu zostało już mało czasu. Dobrym pomysłem będzie zakup obrazu, ale także na tę okazję nada się rysunek, rycina, wyszywanka bądź płaskorzeźba. Nie zapomnij o dacie i dedykacji, które dołączysz do podarunku!

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Sylwia Kozłowska

Teraz jest tyle niesamowitych prezentów, że mam czasami problem z wyborem.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii