W jaki rynek zainwestować oszczędności w 2022?

Data dodania:
Kategoria: Biznes i finanse
Ocena
0.00

Stabilność wynikająca z trzymania pieniędzy na koncie jest bardzo złudna, ponieważ zwykle kończy się spadkiem wartości waluty, a co za tym idzie całości oszczędności. Po wielu latach może okazać się, że można za nią kupić połowę rzeczy, które można było zakupić przed laty. Na co więc warto przeznaczyć pieniądze, aby nie stracić?

Inwestycje – dlaczego są tak ważne?

Dużo ludzi twierdzi, że pieniądze da się zdobyć jedynie ciężką pracą, pracując w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową bądź do tzw. „skarpety”. Naturalnie są to osoby, których zdolność inwestycyjna nie jest na wysokim poziomie oraz o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za wiele.

Inflacja, bo to o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to obniżenie siły nabywczej naszej waluty. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła więcej niż 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w ubiegłym roku tyle właśnie straciliśmy z naszych zmagazynowanych po szafkach pieniędzy. Można oczywiście poszukiwać innych alternatyw, żeby się przed nią uchronić, bądź wyrównać poniesione straty, a o nich poniżej.

Jak rozpocząć inwestycje w kryptowaluty?

Inwestowanie w kryptowaluty stało się w obecnych czasach niezwykle modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale także przez prywatne osoby zasiadające do inwestycji okazjonalnie. Można się na nich w samej rzeczy dużo dorobić i bez problemu się ich pozbyć.

Prócz tego specjaliści przewidują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin czy Ethereum zaliczą silny wzrost w najbliższej przyszłości. Naturalnie, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dosyć dynamiczny rynek i sytuacja na nim może się zmieniać z godziny na godzinę, co powoduje, że jeżeli jesteś absolutnym amatorem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w w wyższym stopniu przewidywalne aktywa, które łatwiej zrozumieć.

Nieruchomości – na jakie inwestycje się zdecydować?

Kiedy mamy zaoszczędzone nieco większe sumy pieniędzy możemy wziąć pod uwagę inwestycje w nieruchomości.

Istnieje kilka sposobów jak to robić, ale ja przedstawię 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w interesującej cenie oraz okolicy, jakie po odnowieniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to dobry sposób i po kilku takich zabiegach da się zyskać naprawdę ciekawe sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania i wynajem. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań preferowanych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest zdobyć, nabyć mieszkanie, wynająć, a najemcy, płacąc nam za możliwość mieszkania w naszej nieruchomości po części albo w całości spłacają nasz kredyt.

Inwestowanie oszczędności w surowce

Następnym sposobem odkładania pieniędzy na swoją emeryturę jest inwestycja w kruszce. Rynek jest dość stateczny i przez wielu traktowany za jeden z lepszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami nieprzewidzianymi i kryzysami gospodarczymi.

Dobrą opcją dla osób mających mały nakład są surowce takie jak złoto. Ma ono stałą pozycję na rynku, a wartość powoli rośnie. To inwestycja mało dynamiczna, idealna dla osób szukających czegoś na wiele lat. Trzymanie złotej biżuterii w bezpiecznym miejscu opłaca się o wiele bardziej niż odłożenie ich na koncie w złotówkach.

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii